Türkiye’nin yarısı tarafından sevilen lideri üçüncü kez aday!

21.03.2023
Türkiye’nin yarısı tarafından sevilen lideri üçüncü kez aday!

Türkiye’nin yarısı tarafından sevilen lideri Recep Tayyip Erdoğan, yine Cumhurbaşkanlığı için yarışacak! Evet, yanlış duymadınız, üçüncü kez!

Erdoğan’ı destekleyen partiler arasında AKP, MHP, BBP ve HÜDA-PAR (Hizbullah) yer alıyor. Sanırım bu partiler, birbirlerine o kadar çok benzemeye başladı ki, hangisi hangi parti artık karıştı.

Geçmiş seçimlerde yüzde 51,79 ve yüzde 52,59 oy alan Erdoğan için AKP ve MHP grupları, kapalı kapılar ardında toplanarak Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı adayı olmasına karar vermişler.

Ve işte şimdi gerçeklerle yüzleşme zamanı geldi çattı. AKP ve MHP heyetleri, Erdoğan’ın adaylığı için resmi başvuruda bulunmak üzere YSK’ya gitmişler. Başvuruyu yapanlar arasında AKP Grup Başkanı İsmet Yılmaz ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay gibi tanınmış simalar yer alıyor. Herhalde seçimden önce tekrar TV’lere çıkıp, bize tatlı tatlı gülücükler saçacaklar.

Erdoğan’ın 3. kez adaylığı ile ilgili olarak yöneltilen sorulara MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, “Geçin bunları geçin. Bunlar ciddiyesiz konular” demiş. Peki senin için ciddi olan nedir Feti bey, 4. kez aday olmak mı?

AKP Grup Başkanı İsmet Yılmaz ise “Seçimle ilgili her türlü kararı almak YSK’nın kararındadır. Herkes itirazı yapar, nihai kararı YSK verir mevzuatı dikkate alarak” diyerek oldukça diplomatik bir tavır sergilemiş.

Neyse, sevgili seçmenler, daha çok şey duyacağız gibi görünüyor. Bakalım bu seçimde neler olacak. Gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz!

ETİKETLER:
Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.